وب سايت مهدی علی میرزایی، مهدی علی میرزایی، وب سایت شخصی مهدی علی میرزایی، مهدی علیمیرزایی، نویسنده و کارگردان سینما، در مدت معلوم، فیلم پالتو شتری، پارادایس، گشت ارشاد، پالتوشتری، هفت معکوس، کاتیوشا، گشت ارشاد، وزنه های بی وزن، غزلی که شیطان برای من سرود، حاجتنامه ملا نظرعلی، حاجتنامه نظرعلی، استخاره، دکانهای پیامبری، تخت گاز، دبیت، اولین تولد، همکاری سینمای ایران و هالیوود، first born, polocoat, paltoshotori, paradais, alimirzaee, mahdi alimirzaee

 

اولین تولد

ول کیلمر یکی از بازیگران مشهور هالیوود به همراه رابرت نپر قرار است بعد از چندین سال دوری از سینما در فیلمنامه ای از مهدی علی میرزایی بازی کنند. بعد از فیلم پارادایس که در آلمان ساخته شده، این دومین همکاری علی عطشانی کارگردان فیلم اولین تولد با مهدی علی میرزایی است. به نظر میرسد این فیلمنامه نیز مانند کارهای گذشته علی میرزایی در بستر طنز به مساله ای مهم و چالش برانگیز می پردازد. تمایز مهم این پروژه با سایر پروژه هایی که در امریکا توسط برخی فیلمسازان ایرانی مهاجر ساخته شده، رویکرد عامه پسند و تجاری آن و ارتباط با عامه تماشگران در امریکا است. فیلم اولین تولد از حال و هوای فیلم های خاص و هنری که مخاطبین اندکی دارد، فاصله گرفته و اکرانی گسترده را در سینماهای امریکا و جهان هدف گذاری کرده است. همچنین با توجه به حضور بازیگران معروف پیش بینی می شود مخاطبان جهانی بسیاری نیز داشته باشد.

فیلم سینمایی اولین تولد first-born

ادامه مطلب و دانلود فیلم اولین تولد

تخته گاز

تخته گاز محمد آهنگرانی که نگارش آن را مهدی علی میرزایی بعهده داشت یک کمدی اجتماعی است که در تولید با سرعت، قوت و کیفیت لازم پیش رفت و بسیار تلاش شد تا اثری قابل قبول و متفاوت ارائه شود؛ فیلمی که از تمام استانداردهای لازم برخوردار باشد. در خلاصه داستان تخته گاز آمده است که سلیمان قطار خنده را به قصد اثبات مرد بودنش در خانواده و جامعه تخته گاز می‌راند چرا که به هزار و یک دلیل زیر سوال قرار گرفته شده و خود او نیز به این امر واقف شده و درصدد رفع نواقص خود برآمده است و در این مابین فضای شاد و مفرحی را برای مخاطبین به ارمغان می‌آورد و در این مسیر فراز و نشیب‌هایی را پشت سر می‌گذارد و در ایستگاههای مختلف خنده توقفی می‌کند.

فیلم سینمایی تخته گاز

ادامه مطلب و دانلود فیلم تخته گاز

پالتو شتری

پالتو شتری اولین تجربه کارگردانی مهدی علی میرزایی محسوب می شود و یک درام کمدی پربازیگر درباره وضعیت های پیچیده رفاقت و رقابت است. با توجه به سابقه فیلمنامه های قبلی علی میرزایی خصوصا گشت ارشاد و در مدت معلوم به نظر می رسد اولین ساخته این کارگردان از جمله آثار بحث برانگیز امسال باشد. از طرف دیگر سعی شده است مخاطبان با یک طنز جدید مواجه شوند. پالتو شتری در مورد یک دانشجوی فلسفه است که یک پالتو از پدرش به ارث برده که با پوشیدنش افکار وسوسه آمیز و موذیانه به سراغش می آید.

فیلم سینمایی پالتو شتری|مهدی علیمیرزایی

ادامه مطلب و دانلود فیلم پالتو شتری

کاتیوشا

«من اگه بخوام توی زندگیم موفق باشم، حتما نباید اونجوری به زندگی نگاه کنم که تو نگاه می‌کنی» فیلم جدید علی عطشانی با آنکه نام کمدی را هم در پس زمینه خود یدک می‌کشد ولی این کمدی به معنای واقعی طنز است و با فیلم‌های خنده‌دار دیگر ایرانی تفاوت‌هایی دارد. تفاوت‌هایی که الزاما هم نمی‌توان گفت به خوب بودن فیلم کمک کرده ولی در هر حال آن را از سخیف شدن و لمپنیسم نجات داده است. هادی حجازی فر، احمد مهران فر، لیلا اوتادی، میترا حجار، قاسم زارع زاغه، مهران رجبی، خشایار راد، بیژن بنفشه خواه، نیما شاهرخ شاهی و ... بازیگران کاتیوشا هستند. فیلم تضاد نسل‌هایی را نشان می‌دهد که امروزه در یک جامعه به نام ایران در کنار هم زندگی می‌کنند و با اینکه یک نسل تفاوت بین آنهاست ولی یک دنیا تفاوت بینشان وجود دارد.

فیلم سینمایی کاتیوشا

ادامه مطلب و دانلود فیلم کاتیوشا

هفت معکوس

«احساس می‌کنم همیشه توی زندگیم لبه یه پرتگاه وایسادم... دوست‌دارم بپرم پایین ولی هیچ‌وقت جراتشو نداشتم الانم ندارم... کاش می‌شد برگردم عقب تا یه چیزایی رو درست کنم ولی افسوس که غیرممکنه.» هفت معکوس اولین ساخته مهدی خسروی با فیلمنامه مهدی علی میرزایی در گروه سینمایی هنر و تجربه به روی پرده رفت. در هفت معکوس جواد عزتی, نیوشا ضیغمی, حسام نواب صفوی, کامران تفتی, مهران رجبی به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلم سینمایی هفت معکوس

ادامه مطلب و دانلود فیلم هفت معکوس

پارادایس

پارادایس فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی و نویسندگی مهدی‌ علی میرزایی است که در سال 94 ساخته شد. از جمله بازیگران فیلم پارادایس می توان به مهران رجبی و جواد عزتی اشاره کرد. داستان از آنجا آغاز می شود که دو طلبه جوان می‌خواهند برای شرکت در سمیناری دانشگاهی پیرامون ادیان به آلمان بروند. رئیس حوزه علمیه که حاج آقا فراستی نام دارد، راه سفر را برآن‌ها می‌بندد. طلبه‌های جوان با اغفال حاج آقا فراستی، ویزایی هم برای او می‌گیرند و او را با خود به آلمان می‌برند.

فیلم سینمایی پارادایس

ادامه مطلب و دانلود فیلم پارادایس

در مدت معلوم

در مدت معلوم اولین کار وحید امیر خانی در مقام کارگردان و دومین فیلمنامه ی مهدی علی میرزایی پس از گشت ارشاد است. قلم تیزی که علیمیرزایی به مانند کار گذشته اش با جوهر جسارت نگاشته است.

فیلم سینمایی در مدت معلوم

داستان در مدت معلوم در باره جواني به نام ميثم است كه اگرچه به ظاهر يك معلم رياضي است اما تمام همت خود را مصروف نگارش كتابي در باره مسايل غريزي و جنسي جوانان كرده كه البته مجوز انتشار نيز نگرفته است. از اين به بعد است كه ميثم هرجا كه مي‌رود دغدغه‌اش پرداختن به اين مسئله است و بسيار واضح و صريح در مواجهه با جوانان اين موارد را با آنان در ميان مي‌گذارد. گاهي حرف هاي او جنبه هجو دارد و در مواقعي آنچه مي گويد هجو سياست مديران فرهنگي است. با اينهمه او اعتقاد دارد كه جوانان مهمترين مشكلشان همين رفع و رجوع غرايز طبيعي است.

ادامه مطلب و دانلود فیلم در مدت معلوم

گشت ارشاد

«یه صدایی همش تو گوشم میگه نخور. میگه جای این ساندویج برو هیئت قیمه بخور غذای آقا شفا‌ست. حرومه به خدا حرومه. به امام هشتم حرومه. - حروم اون آمپولیه که دونه‌ای 220 هزار تومن پولشه و تو باید ماهی سه تاشو بزنی... حروم زندگی این بدبخته که حسرت یه عروسی به دلش مونده.. زده بالا، متوسل شده به تابلوی کائنات... حروم اون نزول خوره که اگه سر ماه پول با اسکونتش حاضر نباشه، اسباب و اثاثیه پدر و مادر منو بعد از 30 سال کار تو آموزش و پرورش این مملکت میریزه سر کوچه... حروم اون ماشینیه که آیینه بغلش، دیه ما سه نفره»

فیلم سینمایی گشت ارشاد

این یکی از ده ها دیالوگ ماندگار گشت ارشاد است. این فیلم را سعید سهیلی کارگردانی کرده و فیلمنامه آن را مهدی علی میرزایی نوشته است. در گشت ارشاد دختر و پسر جواني در يكي از پارك هاي تهران مشغول گپ زدن و گردش هستند كه مأموران گشت ارشاد از راه مي رسند و قصد دارند آنها را به ستاد ببرند. پسر جوان شروع مي كند به خواهش و التماس كه هر چه پول لازم باشد مي دهد تا گرفتار كلانتري و بازداشت نشوند. حسن كه يكي از مأموران است مورد را با بي‌سيم به مركز اطلاع مي دهد و مأمور ديگر به نام عطا به آرامي به جوانك گوشزد مي كند كه رييس‌شان حاج عباس بسيار عصبي و تندمزاج است و اهل رشوه گرفتن نيست، اما مي تواند براي راضي كردن حاجي با خودش معامله كند...

ادامه مطلب و دانلود فیلم گشت ارشاد

دکان های پیامبری

دکان های پیامبری که روایت گر گرایش بخشی از نسل جدید جامعه به برخی شبه عرفان های نوظهور و مدعیان گشودن راه های موفقیت و نیکبختی است را مهدی علی میرزایی نویسندگی و کارگردانی کرد. دکانهای پیامبری نخستین تجربه او در مقام کارگردانی بود. در این فیلم محمد مختاری،‌ رامین راستاد، مرجان سپهری، فاطمه راستی یگانه نیز در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلم دکان های پیامبری

ادامه مطلب و دانلود فیلم دکان های پیامبری

قصه های تبیان

مجموعه اپیزودیک «قصه‌های تبیان» که محصول شبکه پنج سیماست در مؤسسه فرهنگی هنری تبیان تولید شده است و فیلمنامه آن با محوریت موضوعات قرآنی به نگارش درآمده و همه داستان ها و روایاتش بر اساس اتفاقات و داستان‌های واقعی به‌نگارش درآمده است. مجموعه تلویزیونی «قصه های تبیان» توسط کارگردانان جوان به تهیه کنندگی زنده یاد فرج الله سلحشور و مشاور کارگردانی جمال شورجه و مشاور فیلمنامه منصور ابراهیمی تولید و پخش شده است. پرندگان شاهد، استخاره، بخت آفرین، ایثار، قصه گویی در مجلس ختم، شهره لاله زار، بالابود، بهار، زنده بگور، آنچه در قبرها می گذرد، حاجتنامه نظرعلی، سیب های آلماکندی، جریمه، رها کردن گرگ، معجزه اذان و ... آثاری هستند که برخی از آنها را نویسندگی و کارگردانی کرده است.

تله فیلم حاجتنامه نظرعلی تله فیلم شهره لاله زار تله فیلم استخاره

دانلود تله فیلم حاجتنامه نظرعلی طالقانی

دانلود تله فیلم شهره لاله زار

دانلود تله فیلم استخاره

دانلود تله فیلم زنده به گور

وزنه های بی وزن

علی عاشق بود، عاشق خدا، برای خدا چی میتونه سنگین باشه؟ علی مستقیم نگاه می کرد در چشمان حق، جذب می شد، شیفته می شد، شیدا می شد، محو می شد، خودش رو می باخت؛ علی می رفت کنار خدا ظاهر می شد و در این هنگام همه چیز مقهور علی است؛ زمین، آسمان، فرشتگان و...

وزنه هاي بي وزن

فیلم «وزنه های بی وزن» ساخته ی مجید شیخ انصاری اولین محصول مشترک ایران و کانادا است. شيخ‌انصاری «وزنه‌های بی وزن» را در تورنتو كانادا كارگردانی كرده و فيلمنامه آن را مهدی علی‌ميرزايی نوشته است. محور کلی فیلم بر مبنای تأثير شخصيت حضرت علی(ع) است‌ كه تحولات روحی دو جوان مقیم تورنتو را روایت می کند كه روز تولد حضرت علی(ع) در دیدگاه‌ها و روابط‌شان تغییرات اساسی و بنیادینی ایجاد می‌شود.

ادامه مطلب و دانلود فیلم وزنه های بی وزن