وب سايت مهدی علی میرزایی، مهدی علی میرزایی، وب سایت شخصی مهدی علی میرزایی، مهدی علیمیرزایی، نویسنده و کارگردان سینما، در مدت معلوم، فیلم پالتو شتری، پارادایس، گشت ارشاد، پالتوشتری، هفت معکوس، کاتیوشا، گشت ارشاد، وزنه های بی وزن، غزلی که شیطان برای من سرود، حاجتنامه ملا نظرعلی، حاجتنامه نظرعلی، استخاره، دکانهای پیامبری، تخت گاز، دبیت، اولین تولد، همکاری سینمای ایران و هالیوود، first born, polocoat, paltoshotori, paradais, alimirzaee, mahdi alimirzaee

 

بازیگر بتمن در فیلمنامه ای از مهدی علی میرزائی

ول کیلمر Val Kilmer یکی از مشهورترین بازیگران هالیوود به همراه رابرت نپر Robert Knepper قرار است بعد از چندین سال دوری از سینما، در فیلمنامه ای از مهدی علیمیرزایی بازی کنند. بعد از فیلم پارادایس که در المان ساخته شده، این دومین همکاری علی عطشانی کارگردان فیلم "اولین تولد" با این فیلمنامه نویس است.

هالیوود ریپورتر در گزارش خود از این فیلم جنجالی که اولین پروزه مشترک ایران و هالیوود محسوب می شود، خلاصه داستان را رویارویی دو پدر با گرایش های سیاسی بیان کرد. یک تندروی ضد امریکایی که در ایران زندگی می کند و یک سناتور ضد ایرانی که در امریکا فعالیت دارد، با هم روبرو می شوند و داستانی جذاب را بوجود می آورند.

به نظر میرسد این فیلمنامه نیز مانند کارهای گذشته علیمیرزایی در بستر طنز به مساله ای مهم و چالش برانگیز می پردازد. تمایز مهم این پروژه با سایر پروژه هایی که در امریکا توسط برخی فیلمسازان ایرانی مهاجر ساخته شده، رویکرد عامه پسند و تجاری آن و ارتباط با عامه تماشگران در امریکا است. این پروژه از حال و هوای فیلم های خاص و هنری که مخاطبین اندکی دارد، فاصله گرفته و اکرانی گسترده را در سینماهای امریکا و جهان هدف گذاری کرده است. همچنین با توجه به حضور بازیگران معروف پیش بینی می شود مخاطبان جهانی بسیاری داشته باشد.

در این پروژه که بصورت تیمی نگارش شده است، طراحی داستان با علی عطشانی بوده است، فیلمنامه را مهدی علیمیرزایی به همراه سم خوزه (از تهیه کنندگان فیلم) و تارک زهدی (از بازیگران فیلم) نوشته اند. وظیفه این دو بازنویسی اجرایی و آداپته کردن برخی قسمت های فیلمنامه با فضای اجتماعی امریکا و اصطلاحات رایج آن بوده است.
این فیلم قرار است در سال 2018 اکران گردد.


متن اصلی خبر