وب سايت مهدی علی میرزایی، مهدی علی میرزایی، وب سایت شخصی مهدی علی میرزایی، مهدی علیمیرزایی، نویسنده و کارگردان سینما، در مدت معلوم، فیلم پالتو شتری، پارادایس، گشت ارشاد، پالتوشتری، هفت معکوس، کاتیوشا، گشت ارشاد، وزنه های بی وزن، غزلی که شیطان برای من سرود، حاجتنامه ملا نظرعلی، حاجتنامه نظرعلی، استخاره، دکانهای پیامبری، تخت گاز، دبیت، اولین تولد، همکاری سینمای ایران و هالیوود، first born, polocoat, paltoshotori, paradais, alimirzaee, mahdi alimirzaee

 

نظر هوشنگ گلمکانی درباره فیلم پالتو شتری

نقدی بر پالتو شتری ساخته علی میرزایی

هوشنگ گلمکانی سردبیر مجله فیلم و از منتقدین سرشناس و قدیمی سینما در مجله فیلم، ویزه نامه سی و هفتمین جشنواره فجر درباره فیلم پالتو شتری نوشته است :

اما دو فیلم اولی که به بخش سودای سیمرغ راه یافته اند استحقاقش را داشته اند. دو فیلم دیدنی و متفاوت که به فیلمهای امسال تنوع می بخشند. پالتو شتری( مهدی علی میرزایی) یک کمدی متفاوت و دلپذیر روشنفکرانه از دنیای روشنفکران است بر محور موضوع رقابت و حسادت و منفعت طلبی و ریاکاری. آدمهای خودنما و ریاکار و متوهم تلاش می کنند با حقه و کلک و ظاهر سازی به هدفشان برسند. آدمهایی آشنا که هرکدام چندتایی از آنها اطراف خودمان سراغ داریم. فیلم ساز که پیش از این تجربه هایی در فیلمنامه نویسی داشته (گشت ارشاد، در مدت معلوم، پارادایس، اولین تولد) اینجا علاوه بر فیلمنامه کار شده و دقیقش، در اجرای چنین طرح دقیقی خود را مسلط نشان می دهد. بخصوص که اجرای کمدی خاص این فیلم کار سختی بوده است که در سینمای ایران سابقه ندارد .از دیگر غافلگیریهای این فیلم بازی خوب بازیگرانش است.