وب سايت مهدی علی میرزایی، مهدی علی میرزایی، وب سایت شخصی مهدی علی میرزایی، مهدی علیمیرزایی، نویسنده و کارگردان سینما، در مدت معلوم، فیلم پالتو شتری، پارادایس، گشت ارشاد، پالتوشتری، هفت معکوس، کاتیوشا، گشت ارشاد، وزنه های بی وزن، غزلی که شیطان برای من سرود، حاجتنامه ملا نظرعلی، حاجتنامه نظرعلی، استخاره، دکانهای پیامبری، تخت گاز، دبیت، اولین تولد، همکاری سینمای ایران و هالیوود، first born, polocoat, paltoshotori, paradais, alimirzaee, mahdi alimirzaee

 

مورد عجیب پالتو شتری در اختتامیه جشنواره 37 فیلم فجر

نقدی بر پالتو شتری ساخته علی میرزایی

کارگردان پالتوشتری در مصاحبه با کافه آپارات گفته بود که فیلم پالتو شتری از او جدا شده و خودش تبدیل به فیلمی رند شده است. هیچ کس فکر نمی کرد این رندی درست در مراسم اختتامیه خود را به رخ داورها و تماشاگرها بکشد.

در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر سی و هفت، یکی از برنده های جشنواره از پذیرفتن جایزه اش خودداری کرد و ناگهان به قول سایت کافه سینما سکانس فیلم پالتو شتری بطور کامل مقابل همه اجرا شد.

فردای آن روز مهرزاد دانش، داور جشنواره، عصبانی از دست فیلمساز جوانی که جایزه را رد کرده بود در مقدمه یادداشتی که در مذمت وی نوشت آورد: شخصیت فیلم پالتو شتری {کوهیار کهندژ} جوانکی خودشیفته است که مسیر شهرت و اعتبار را با رفتارهای ضداجتماعی می‌پوید و مثلا از گرفتن جایزه در مراسمی که در آن شرکت کرده خودداری می‌کند تا بعدا با مرور واکنش‌های منفی به این رفتار ارضا شود. نمی دانستم این فانتزی سینمایی، تنها چند روز بعد از تماشای این فیلم، به طور زنده مقابل چشمان من و صدها چشم دیگر شکل عینی به خود می‌گیرد.

و اینگونه است که فیلمهای خوب، گریبان تماشاگر را نه در رقابت جشنواره و نه در سالنهای سینما بلکه در زندگی واقعی می گیرد.

منبع خبر